Adalet olmadan hiçbir şeyi düzeltemezsiniz… Mazlumun ahı indirir şahı

Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, adalet tesis edilmeden, yargı bağımsızlığı sağlanmadan Türkiye’de hiçbir sorunun çözülemeyeceğini söyledi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası tutuklanan kursiyer Teğmen Caner Çamoğlu’nun annesi Fatma Çamoğlu’un yürek yakan sözlerini sosyal medya hesabında alıntılayarak paylaşan deneyimli siyasetçi, “Mazlumun ahı, indirir Şah’ı!” sözlerini hatırlattıktan sonra şunları yazdı: “Sadece emre uyan, suç kastı ve suç oluşturan kişisel eylemi olmayan masum gençler, kursiyer teğmenler, asker öğrenciler, erat, daha kaç yıl işlemedikleri suçun cezasını çekecek? Efendiler! Adalet düzelmeden bir şeyi düzeltemezsiniz. Önce adalet!” ifadelerini kullandı.

Ertuğrul Günay’ın paylaştığı videoda kursiyer Teğmen Caner Çamoğlu’nun annesi Fatma Çamoğlu, “Yani bu çocuk azılı suçlu mu, tespit edildi mi? Keşke çocuğumu ve arkadaşlarını canlı televizyona çıkarsalar da insanların gözü dolu dolu bir savunma görse, dolu dolu bir insan görse. Keşke benim çocuğumu ortaya koysalar da savundursalar kendini. Ama tek taraflı suçlama var. Böyle bir şey olabilir mi? Sadece bir dayatmayla karşı karşıyayız.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Back home
Ajanslink@gmail.com